Ѓилас: Министерот Стефановиќ да поднесе оставка поради фалсификувана диплома

2 копии

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ и втор човек по српскиот претседател Александар Вучиќ во владејачката Српска напредна партија (СНС) ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Србија е буквално подготвена веднаш да се врати на преговарачката маса и да го продолжи дијалогот со Приштина, изјави денеска српската премиерка Ана ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српската опозиција од Сојузот за Србија (СзС), како и лидерот на Партијата за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас, денеска реагираа по вчерашната изјава на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии
6 копии

Лидерот на Партијата за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас поднесе кривична пријава против лице кое преку социјалните мрежи му се заканувало со смрт, на ...
| | веќе видена | слични

Откако на 20 фебруари се породи со син, партнерката на српската премиерка Ана Брнабиќ, докторката Милица Ѓурѓиќ прв пат се појави во јавноста. “Двојката“ била ...
| | веќе видена | слични

По повод 24-годишнината од геноцидот во Сребреница, членките на организацијата “Жени во црно” во Белград одржаа улична акција под слоганот “Никогаш нема да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Голем дел од жителите на Свети Николе се во карантин, откако бројот на заболени од корона значително порасна. Според статистиката, во текот на вчерашниот ден ...
сите 503 | | | веќе видена

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 298 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 149 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓилас: Министерот Стефановиќ да поднесе оставка поради фалсификувана диплома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: