АМСМ воведе забрана за камиони на Стража! `Македонија пат` пак спие? (ФОТО+ВИДЕО)


10 копии

Денес во 16.50 часот е воведена забрана за движење на тешки моторни возила на планинскиот превој Стража, поради обилни врнежи од снег, соопшти АМСМ.Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обилни врнежи од снег денеска ги зафатија планинските превои. Снегот одново ги “изненади“ од Maкедонија пат од каде веројатно не очекуваа дека снегот ќе го ...
| | веќе видена | слични

Снегот практично ја блокираше Македонија. Од вечерва, сообраќајот е во прекин на најголемиот дел од планинските превои низ Македонија Од 16:30 часот забрана ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато и по влажни коловози поради врнежи од дожд и снег. На планинските премини Стража, Плетвар, Ѓавато, Буково и ...
| | веќе видена | слични

Поради интензивни врнежи од снег, превентивно се воведува забрана за тешки товарни возила на планинскиот превој Стража. Додека за сите останати моторни возила ...
| | веќе видена | слични

Поради интензивни врнежи од снег на планинскиот премин Стража се воведува задолжителна употреба на зимска опрема (синџири) за сите сите моторни возила, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снегот предизвика хаос на регионалниот пат Гостивар – Маврово – Дебар каде сообраќајот попладнево се одвива отежнато. Патници што попладнево возеле на оваа ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АМСМ воведе забрана за камиони на Стража! `Македонија пат` пак спие? (ФОТО+ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: