Гигс: Сега знаете зошто сеуште играм фудбал

Во текот на вчерашниот ден, по освоениот бод на гостувањето во Блекбурн, Манчестер Јунајтед го прослави освојувањето на нова титула во Премиер лигата... Искусниот фудбалер од средината на теренот, Рајан Гигс и во 38-мата година игра одлично, а вели дека во трофеите наоѓа мотив за и понатаму да биде на теренот. "Пред 20 години бевме многу далеку зад Ливерпул во бројот на освоени титули, но сега големиот противник е зад нас. Поради вакви моменти продолжив да играм фудбал. Неверојатно е чувството кога сте најдобар" - изјави Гигс. Некогашниот репрезентативец на Велс настапува за Манчестер Јунајтед од далечната 1987 година.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало ...
сите 151 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 39 | | | веќе видена

И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст со наслов „Скандал! Градоначалникот ...
сите 29 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 50 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гигс: Сега знаете зошто сеуште играм фудбал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: