Гигантот Ајакс ја освои двојната титула во Холандија


3 копии

Ајакс си најде утеха за несреќниот пораз и елиминација од Тотенхем во полуфиналето од Лигата на шампионите и со домашна титула го преболе шокот што го спречи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ајакс ја запиша својата 34. титула од Ередивизие, прва од 2014 година, откако во последното коло на холандскиот шампионат не остави ништо на случајноста, ...
| | веќе видена | слични

Искусниот холандски дефанзивец Ник Виргевер дефинитивно е малер на годината. По пет години во дресот на Ајакс, пред почетокот на минатата сезона Виргевер се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ајакс експресно се опорави од шокантниот пораз од Тотенхем во полуфиналето од ЛШ, па како утеха направи џиновски чекор кон титулата во холандското првенство, ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите веќе виделе како фудбалерите за време на мечот шмукаат вакви кесички. Внатре во нив има изотонски гел којшто му овозможува на играчот брзо да прими ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 480 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 212 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гигантот Ајакс ја освои двојната титула во Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: