10 најлуди причини за развод !

10 најлуди причини за развод ! Можеби поради поедноставување на целата постапка на разведување, линиите на помал отпор или едноставно на желбата се да биде што е можно побрзо завршено, луѓето најчесто користат флоскули и вообичаени фрази во бараеата што ги поднесуваат до судот. Но тоа не е случај и со следните невообичаени примери. Кај овие луѓе се одело до најситни детали и како причини за растурање на бракот, меѓу другите, биле наведени начинот на јадење грашок, па до прељуба стара 70 години. Последниот пример на бизарни основи за развод пристигнал од Кувајт кога жената се решила да се разведе само една недела по свадбата и тоа поради начинот на кој нејзиниот новопечен сопруг јадел грашок. Неа толку ја нервирал фактот дека избраникот на нејзиното срце не ја користи вилицата при конзумирањето грашок, што решила да поднесе барасе за развод. Мажот, според објаснувањето, јаде грашок така што го зема со леб и директно го става во устата. Речиси секој може да се пофали со некое хоби или страст со која се ...
| | веќе видена | слични

Џејн Малкеј успешно се разведе од својот сопруг, чие име не е објавено.Успешно, ако ги прашате адвокатите кои ја застапувале, но ако ја прашате неа, тоа е потполно друга приказна.Таа по разводот ги тужела своите адвокати за измама и навела дека „не и објасниле дека развод значи дека бракот е завршен“.„Не сакав да се разведам, туку да се разделам од мажот. Адвокатите не ме известија дека разводот значи прекинување на бракот“, навела таа во тужбата која жалбениот суд експресно ја отфрлил.Џејн изјавила дека строгата католичка вера не дозволува да се разведе, а дека адвокатите не и објасниле дека токму тоа ќе се случи кога ќе ги поднесе документите за развод.„Мојата намера не беше да го прекинам бракот“, рекла таа.Индипендент пишува дека адвокатите можеле да и преложат законско разделување кое е „чекор пред“ развод.Пред британскиот закон, бракот на хартија и понатаму би постоел, но брачните должности би престанале да важат и не би дошло до поделба на имотот.Нејзините адвокати велат дека дошла кај нив и рекла ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За вакво нешто дефинитивно не сте прочитале до сега! Една Британка го тужи својот адвокат бидејќи тврди дека тој не и објаснил дека разводот значи крај на бракот. За вакво нешто дефинитивно не сте прочитале до сега! Една Британка го тужи својот адвокат бидејќи тврди дека тој не и објаснил дека разводот значи крај на бракот. Џејн Малкејн успешно се развела од својот сопруг, доколку ги прашувате нејзините адвокати, но доколку ја прашувате неа..е тоа е сосема друга приказна. Таа сега ги тужи адвокатите за измама бидејќи не и објасниле дека разводот всушност значи крај на брачната заедница. - Не скаав да се разведам, сакав само да се одделам од сопругот. Адвокатите не ме известија дека ова ќе значи крај, вели Британката.Според Џејн, старата католичка вера не и дозволува да се разведе, па затоа таа сакала само малку да се оддалечи од сопругот, додека адвокатите велат дека таа дошла со барање за развод, а тие тоа и го овозможиле.
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 најлуди причини за развод !

Од:
До кого (е-маил):
Порака: