Ги резилат „Пристоп“ и Црвенковски, а спремаат хајка за новинари

Провладините медиуми на чело со Сител се трудат приказната за „Пристоп“ да ја доведат во врска со познати новинарски имиња и да конструираат нова афера „Фабрика 2“. Провладините медиуми влетаа жестоко во аферата „Пристоп“, во надеж да ја поврзат агенцијата која за кабинетот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски го организирала претседателскиот самитот на НАТО во Охрид во 2008 година, одредени новинари за кои телевизија Сител тврди дека биле манипулирани од поранешниот премиер Владо Бучковски во аферата „Фабрика“ и Соросовата фондација, која денес наводно ги финансира тие новинари. Засега во оваа најнова хајка не се споменуваат имиња на новинари што власта ги доведува во врска со „Пристоп“, со „Фабрика“ и со Сорос, но не е исклучено и тоа наскоро да дојде на дневен ред. Како што веќе е познато, провладините медиуми тврдат дека откриле документи од кои се гледа дека агенцијата „Пристоп МК“ за околу 300.000 евра ги натплатила своите услуги за организација на самитот во Охрид. Така, според Сител, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 197 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги резилат „Пристоп“ и Црвенковски, а спремаат хајка за новинари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: