Ги резилат „Пристоп“ и Црвенковски, а спремаат хајка за новинари

Провладините медиуми на чело со Сител се трудат приказната за „Пристоп“ да ја доведат во врска со познати новинарски имиња и да конструираат нова афера „Фабрика 2“. Провладините медиуми влетаа жестоко во аферата „Пристоп“, во надеж да ја поврзат агенцијата која за кабинетот на поранешниот претседател Бранко Црвенковски го организирала претседателскиот самитот на НАТО во Охрид во 2008 година, одредени новинари за кои телевизија Сител тврди дека биле манипулирани од поранешниот премиер Владо Бучковски во аферата „Фабрика“ и Соросовата фондација, која денес наводно ги финансира тие новинари. Засега во оваа најнова хајка не се споменуваат имиња на новинари што власта ги доведува во врска со „Пристоп“, со „Фабрика“ и со Сорос, но не е исклучено и тоа наскоро да дојде на дневен ред. Како што веќе е познато, провладините медиуми тврдат дека откриле документи од кои се гледа дека агенцијата „Пристоп МК“ за околу 300.000 евра ги натплатила своите услуги за организација на самитот во Охрид. Така, според Сител, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 256 | | | веќе видена

Нема одложување на почетокот на второто полугодие од учебната 2018/2019 година. Ова е еден од заклучоците кои денеска ги донесе Комисијата за заразни болести ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги резилат „Пристоп“ и Црвенковски, а спремаат хајка за новинари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: