Србин уапсен на Табановце

Рано утрово во 04.30 часот на Граничен премин Табановце, при пасошка контрола, било констатирано дека Ј.Ј.(57) од Панчево, Република Србија, се наоѓа на стоп – листа.Во 05.00 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Куманово за понатамошна постапка.
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата уапси возач кој превезувал осум илегални мигранти на патот Гевгелија – Скопје. Според полицијата, вчера во 20:30 часот на автопатот Гевгелија – Скопје, на мостот на „Зуичка река“ полициски службеници забележале „опел вектра“ со скопски регистарски ознаки, управувана од С.С.(43) од Скопје. Возилото нагло застанало и од него излегле осум непознати лица. Нешто подоцна возилото било запрено, три километри по клучката кај село Смоквица, а по пребарување на реонот биле пронајдени осум илегални мигранти од Авганистан, кои изјавиле дека се превезувале со возилото. Тие биле приведени во Полициската станица за граничен надзор и граничен премин Богородица за понатамошна постапка. Исто така, возачот на возилото бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. Извор: Макфакс
| | веќе видена | слични

Во дневниот билтен МВР информира дека на автопатот Гевгелија-Скопје, на мостот на „Зуичка река“, се пронајдени осум илегални мигранти од Авганистан. -На автопатот Гевгелија-Скопје, на мостот на „Зуичка река“, вчера во 20:30 часот полициски службеници забележале патничко возило „Опел вектра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С. С. (43) од Скопје, како нагло застанува и од него излегуваат осум непознати лица- се наведено во дневниот билтен на МВР. Нешто подоцна возилото било запрено, три километри после клучката кај село Смоквица, а по пребарување на реонот биле пронајдени осум илегални мигранти од Авганистан, кои изјавиле дека се превезувале со возилото. Тие биле приведени во Полициската станица за Граничен надзор и Граничен премин „Богородица“ за понатамошна постапка. Исто така, возачот на возилото бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 20 часот и 30 минути на автопатот Гевгелија-Скопје, на мостот на „Зуичка река“, полициски службеници забележале патничко возило „Опел вектра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(43) од Скопје, како нагло застанува и од него излегуваат осум непознати лица, велат од МВР. Нешто подоцна возилото било запрено, три километри после клучката кај село Смоквица, а по пребарување на реонот биле пронајдени осум илегални мигранти од Авганистан, кои изјавиле дека се превезувале со возилото. Тие биле приведени во Полициската станица за Граничен надзор и Граничен премин „Богородица“ за понатамошна постапка. Исто така, возачот на возилото бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата уапсила Косовец со фалц француска дозвола. Како што информира МВР, вчера, во 10:45 часот, на Граничен премин Богородица, при гранични проверки било констатирано дека француската дозвола за привремен престој на лицето В.С.(30) од Косово е фалсификувана.Тој бил задржан и лишен од слобода, по што бил предаден во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.Текстот Уапсен Косовец со фалц француска дозвола е превземен од А1он.
| | веќе видена | слични

На граничен премин „Богородица" вчера во 12:10 часот бил задржан Г.Н.(66) од Република Турција, кој управувал товарно возило „Волво", со турска национална ознака.Тој се наоѓал на листата задржи и обезбеди по барање од СВР Велес.
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера во 10:45 часот на граничен премин „Богородица”, при гранични проверки, било констатирано дека француската дозвола за привремен престој на лицето В.С.(30) од Косово е фалсификувана. В.С. бил задржан и лишен од слобода, по што бил предаден во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.
| | веќе видена | слични

Вчера во 08,00 часот на Граничен премин Богородица на излез се пријавил да патува Т.С.(47) од Скопје кој евидирал со мерка „Апси“. Истиот е предаден во Полициска станица Гевгелија за понатамошна постапка.
| | веќе видена | слични
19 копии

Работни групи на техничко ниво од Република Македонија и од Република Грција, како и претставници на Делегацијата на Европската Унија, денеска во Скопје оддржаа состанок на кој се разговараше за подготвителните активности за отворање на нов граничен премин во месноста Маркова Нога и на територијата на населеното место Лемос на грчка страна, во Преспанскиот регион. На состанокот беше потврдена намерата на двете земји реализацијата на овој стратешки проект да започне што побргу, во интерес на жителите на двете страни од границата. Средствата за изградба на граничниот премин ќе бидат обезбедени од ИПА Програмата за прекугранична соработка меѓу Република Македонија и Република Грција во вредност од околу 4 милиони евра. Извор: Скопје Инфо
| | веќе видена | слични
4 копии

На 11.02.2019 година во 22:10 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека С.В.(25) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „Апси" по Наредба од Основен суд Скопје 1 поради сторено кривично дело „тешка телесна повреда" по член 131 став 1 од Кривичниот законик.Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фотелјата на разрешената Рашела Мизрахи, ќе остане празна се до изборот на министрите во новата Влада по изборите. Но нејзините овластувања во Министерството ...
сите 365 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 121 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 336 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 285 | | | веќе видена

Додека Чулев глуми загриженост за набавката и квалитетот на чизмите за полицајците, вистината е дека чизмите за кои зборува тој, се набавени од страна на Ѓоко ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србин уапсен на Табановце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: