ГЕТОВ: Се надевам дека ја оправдавме улогата на добри домаќини!

На половина час пред почетокот на натпреварот Македонија – Косово, на трибините во салата „26 Април“ веќе немаше слободни места, гевгеличани се мотивирани да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гевгелија за првпат ќе биде домаќин на кошаркарската репрезентација и сигурен сум дека ќе бидеме добри организатори, а гледачите ќе присуствуваат на една фер и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 240 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Британците сметаат дека поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон е најсоодветниот кандидат за нов лидер на владејачката Конзервативна партија, а ...
сите 113 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 67 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕТОВ: Се надевам дека ја оправдавме улогата на добри домаќини!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: