Заев не се чул со Катица, но стои зад неа


Јавната обвинителка Катица Јанева од минатата недела не се појавила на работа во СЈО и непознато е дали отворила боледување или користи одмор. Шефицата на СЈО ...
| | веќе видена | слични

По изминати 48 часа од поднесената оставка во Специјалното јавно обвинителство и избивањето на аферата „Рекет“, се уште нема обраќање во јавноста од страна на ...
| | веќе видена | слични

Случајот „Рекет“ со осомничените Бојан Јовановски-Боки 13 и Зоран Милески-Кичеец покажува дека правната држава фунционира, одговори премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 336 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 560 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 96 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев не се чул со Катица, но стои зад неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: