ГЕРОСКИ ФРЛА БОМБИ НЕМА МИЛОСТ: Јавна порака до Фрики и Кики – еве што треба да сторите во следните 48 часа!


Кики беше висок функционер во СДСМ. Самиот Коки, во последното интервју на својот медиум, го нарекол “добар пријател” или “другар”. Е сега, не е исто да си ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Бранко Героски, кој со месеци наназад пишуваше за лицата инволвирани во случајот на Јавното обвинителство, „Рекет“, му одговори на поранешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако ниту Зоран Заев, лидерот на СДСМ, ниту генералниот секретар Александар Кирацовски изјавија дека не знаат кои се Кики и Фрики, а Кирацовски дури обвини и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, изјави дека тој не ги познава Фрики и Кики. Го разбирам потполно. Еве, сосема накусо, ќе се обидам да појаснам некои нешта, пипува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Александар Кирацовски од СДСМ вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој новинарот Бранко Геровски пишуваше дека изнудувал ...
| | веќе видена | слични

Бранко Героски во колумна за Плусинфо напиша јавна порака до премиерот Зоран Заев кој вчера изјави дека не ги познава Фрики и Кики за чии рекетарски подвизи ...
| | веќе видена | слични

КИРАЦОВСКИ ( КИКИ ) пред 3 дена беше повикан во ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО во Скопје!!!!! Зошто КИРАЦОВСКИ го кријаат од јавноста за неговото РЕКЕТИРАЊЕ НА ...
| | веќе видена | слични

По шпeкулациите во јавноста дека двајца актуелни пратеници на СДСМ стојат зад пceвдонимите Кики и Фрики во„ peкетарскиот“ серијал на новинарот Бранко Героски, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на владејачката партија СДСМ, Александар Кирацовски, во интервју за А1он , зборувајќи за актуелниот случај „Рекет“, изјави дека не знае кој пратеник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРОСКИ ФРЛА БОМБИ НЕМА МИЛОСТ: Јавна порака до Фрики и Кики – еве што треба да сторите во следните 48 часа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: