Зошто Кина ги забранува филмовите за Вини пу

3 копии

Германски студент по новинарство на престижниот Универзитет Тсингхуа во Пекинг бил принуден да се врати во родната земја откако кинеската влада одбила да му ја ...
| | веќе видена | слични

Новиот филм со култното мече Вини Пу добри забрана од кинтеската цензура за емитување во Кина, бидејќи цртаниот лик стана симбол со чија помош голем број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеските цензори го забраниле прикажувањето на новиот филм Кристофер Робин, адаптација на омилената приказна за мечето Вини Пу на писателот А.А. Милн, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Кина ги забранува филмовите за Вини пу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: