Производителите може да се соочат со 34 млрд. евра казна

Германската автомобилска индустрија навлезе во периодот на опаѓање по 10 години раст. Многу фактори укажуваат дека падот ќе биде многу сериозен и континуиран. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Активисти за заштита на човековата околина денеска се обидоа да предизвикаат хаос во пет британски градови и да ја присилат владата да дејствува во спречување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите може да се соочат со 34 млрд. евра казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: