Државниот фестивал на непрофесионален филм годинава во Крушево


Крушево годинава ќе биде домаќин на 48-от Државен фестивал на непрофесионалниот филм, информираат од крушевската локална самоуправа. Фестивалот треба да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, го објави Јавниот повик за доставување барања за користење на средства од мерките за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Да се почитува стандардизацијата и категоризацијата на туристичките капацитети за поголема туристичка посетеност во регионот. Ова е главниот заклучок од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот фестивал на непрофесионален филм годинава во Крушево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: