Германска амбасада: Изјавите на Мицкоски за нирнбершките процеси се неприфатливи

2 копии

„Споредбата на постапките на правосудните служби на Северна Македонија со нирнбершките процеси е несоодветна. Со тоа се минимизираат делата на наци - ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Споредбата на постапките на правосудните служби на Северна Македонија со Нирнбершките процеси е несоодветна, смета Амбасадата на СР Германија во Скопје. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадите на САД и Германија реагираа откако, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го спореди судењето за 27-ми април со Нирнбершкиот процес. Од ...
| | веќе видена | слични

Во својата писмена реакција на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во која судењето за случајот „27 април" го спореди со Нирнбешките процеси, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската амбасада се огласи со соопштение по изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека судењето за настаните од „27 април“ гo спореди со ...
| | веќе видена | слични

По Aмериканската aмбасада и aмбасадата на Сојузна Република Германија во Македонија реагираше на изјавата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпалувачките изјави на политички лидери предизвикуваат страв и поделби, особено кога некоректно за политички цели се користат историски настани како што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германска амбасада: Изјавите на Мицкоски за нирнбершките процеси се неприфатливи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: