Тим Куп карти за 15 евра

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 1/8 финалето од Тим Купот на Италија каде екипата на Јувентус ќе се сретне со победникот од дуелот помеѓу Кротоне и Џенова. Натпреварот е предвидено да се одигра во среда 20 декември во Торино. Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до вторник 28 ноември 2017 до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 1.240 денари . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопственичка на ресторан во Германија се соочува со проблеми со законот, бидејќи наводно, картите за играње ги мачкала со радиоактивна материја, и така мамела во игрите. Сопственичка на ресторан во Германија се соочува со проблеми со законот, бидејќи наводно, картите за играње ги мачкала со радиоактивна материја, и така мамела во игрите. Берлинската полиција соопштува дека 41-годишната жена на некои карти нанесла јод 125, што на коцкарите, со помош на детектор, им овозможувало да дознаат кои карти ги има противникот. На трагата и влегле откако делови радиоактивни карти биле пронајдени при редовна проверка на камион за отпад во фабрика за рециклирање. Следењето на движењето на камионот потоа го откри местото на злосторството. Била извршена рација во ресторанот и во други објект, и притоа се пронајдени 13 „радиоактивни“ карти. Како што стои во извештајот, јодот 125 обично се користи во медицински цели, и претставува ризик по здравјето само во случај на директен контакт без заштита. Се уште се истражува колку ...
| | веќе видена | слични

Берлинската полиција соопшти дека жена (41) на некои карти ставала јод-125 што на коцкарите кои имале одреден детектор им овозможувало да знаат за кои карти станува збор. Полицијата и влегла во трагата кога делови од радиоактивните карти минатата година биле пронајдени во текот на редовната проверка на камион за ѓубре во фабриката за рециклирање. Истрагата потоа го пратела патот на камионот и го открила изворот- картите. Претходно била извршена рација во ресторанот и другите недвижнини на осомничената и пронајдени се 13 карти со радиоактивен материјал. Во соопштението е наведено дека јод-135 обично се користи во медицината и дека претставува ризик за здравјето само преку директен контакт без заштита. Се уште се истражува колку пари се заработени со измамата со картите.
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тим Куп карти за 15 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: