`Apple` се занел: Естетиката им станала поважна од купувачите во продавниците, профитот се намалува

3 копии

Продавниците на "Apple" ширум светот повеќе не се тоа што биле. Од естетска гледна точка, тие се совршено уредени, но немаат квалитетни вработени, кои на ...
| | веќе видена | слични

Пред две години, германската асоцијација на трговците на мало, „HDE“ предупреди дека околу 50.000 продавници најверојатно ќе се затворат до крајот на 2020 ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека продавниците на „Епл“ (вкупно 504 во целиот свет) ја изгубија примарната функција - продажбата. Сè повеќе потрошувачи, но и поранешни и сегашни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 226 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Apple` се занел: Естетиката им станала поважна од купувачите во продавниците, профитот се намалува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: