Oваа земја годишно ќе „увезува“ по 260.000 работници

12 копии

Студија на Фондацијата Бертелсман открива дека на Германија нема да ѝ биде доволен приливот на работна сила од земјите на ЕУ. На земјата ќе ѝ требаат најмалку ...
| | веќе видена | слични

Според анализата на Фондацијата „Bertelsmann“, на германскиот пазар на трудот потребни се најмалку 260.000 имигранти секоја година на среден и долг рок. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија во наредните 40 години ќе има потреба од 260 илјади доселеници годишно за да го намали недостигот на работна сила, произлегува од една студија на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

На денешниот состанок на неговиот кабинет во Белата куќа, Трамп рече дека се чини дека се придржува до договорената петдневна пауза во турската офанзива против ...
сите 643 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 240 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 390 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oваа земја годишно ќе „увезува“ по 260.000 работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: