Зошто Русите се противат на пензиските измени?

4 копии

Шефот на германската разузнавачка служба предупреди дека децата кои што растат во исламските семејства во Германија можат да претставуваат голем ризик за ...
| | веќе видена | слични

Пензионерите во Русија не сакаат да се промени старосната граница за многу години, поради што илјадници луѓе одеа на улиците на Москва за да покажат дека не се ...
| | веќе видена | слични

Непопуларната мерка нанесува голема штета на се уште високата популарност на претседателот на Руската Федерација - илјадници луѓе протестираат против ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја посети Македонска Каменица, при што одржа средба со членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во својот говор пред ...
сите 381 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Русите се противат на пензиските измени?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: