Германија ја предводи економијата во Европа


3 копии
2 копии

Интересно е што луѓето воопшто не слушнале за банката BIS, Банка за меѓународно порамнување, а тоа е чудно затоа што таа претставува најважната банка на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Булеварот „11 Октомври“ е пуштен за сообраќај, откако претходно беше затворен поради протестите на граѓаните пред Собранието против ратификацијата на договорот ...
сите 282 | | | веќе видена

Ако Грција ја даде согласноста за отворање пристапни преговори со Северна Македонија, како ќе постапат скептичните Франција и Холандија, кои првично изразија ...
сите 69 | | | веќе видена

Уште пред да стави потпис на договорот со Грција, власта почна кампања за претстојниот референдум. „Договорот, пред се, овозможува ставање печат на вековитоста ...
сите 152 | | | веќе видена

Со 69 гласа „за“ и 40 „против“ пратениците ја изгласаа потребата за донесување на закон за ратификација на договорот за името. Попладнево заседаваат комисијата ...
сите 203 | | | веќе видена

По тензичните протести поради потпишувањето на договорот за името, социјалните мрежи и медиуми беа преплавени со говор на омраза и лажни вести, што според ...
сите 121 | | | веќе видена

По денешното усвојување на владина седница, договорот за името влегува во собраниска процедура. Нема дилеми дека има доволно гласови за негова ратификација во ...
сите 325 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија ја предводи економијата во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: