Ултрадесничарите ги претепуваа сите кои не личат на Германци (фото/видео)


2 копии

Германскиот суд осуди на осум ипол години затвор мигрант од Авганистан, поради убиство на неговата поранешна 15-годишна девојка. Абдул Д., како што е ...
| | веќе видена | слични

 Крајната десница во Германија случајот го користи во својата кампања против мигрантите. Идентификуван како Абдул, лицето призна во судот дека ја прободел ...
| | веќе видена | слични

Околу 4.500 националисти и 3.500 социјалисти учествуваа на собирите, на кои имаше и големо полициско присуство, во обид да се спречи директен судир меѓу двете ...
| | веќе видена | слични

Градот во Саксонија, во поранешна Источна Германија, веќе една недела е средиште на мобилизација на германската екстремна десница против мигрантите, по ...
| | веќе видена | слични

Девет лица биле повредени од страна на германската локална полиција за да не дојде до ескалација и масовна групна пресметка во новата серија на спротивставени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Најмалку девет лица биле повредени, а неколку стотици притворени по вчерашните масовни протести на германски националисти и про-имигрантски групи во градот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Девет лица беа повредени во новата серија на спротивставени протести кои во саботата се одржаа во германскиот град Кемниц. Протестите на кои присуствуваа околу ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Лидерите на парламентарната партија „Алтернатива за Германија“ (АфД) и националистичкото движење Пегида облечени во црно го предводеа т.н. марш на жалоста по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ултрадесничарите ги претепуваа сите кои не личат на Германци (фото/видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: