Мас: Германија не е заробеник на Русија


4 копии
4 копии

По утринските остри критики на сметка на Германија, за нејзиното одбивање да троши повеќе за одбрана и за договорот за гасоводот Нордстрим, американскиот ...
| | веќе видена | слични

Самитот на НАТО во Брисел се одржува во момент на голема напнатост заради трговската војна, бидејќи Доналд Трамп воведе царини на челик и алуминиум од ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател, Емануел Макрон, изјави денеска дека не се согласува со оценката на неговиот американски колега, Доналд Трамп дека Русија целосно ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел возврати на обвинувањата на американскиот претседател дека нејзината држава е заробеник на Русија инсистирајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп на состанокот со генералниот секретар на НАТО Столтенберг, пред официјалниот старт на Самитот, ја обвини Германија дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германија може да донесе „независни одлуки", истакна германската канцеларка Ангела Меркел, отфрлајќи ја критиката на американскиот претседател Доналд Трамп за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја повика Германија веднаш да ги зголеми трошоците за одбрана на два проценти од БДП. Тој го упати овој повик на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Морам да речам дека е многу тажно кога Германија прави масивен договор за снабдување со нафта и гас со Русија, ние би требало да ги браниме од Русија, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 179 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мас: Германија не е заробеник на Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: