Германија: 1.000 евра награда за тој што ќе најде работници!

3 копии
2 копии
2 копии

Само лани 56.000 хрватски граѓани се иселиле во Германија. За само пет години работник во Германија ќе заработи за пензија од 300 евра колку што се зема во ...
| | веќе видена | слични

Останато

“Партнерството е добро, членството би било уште подобро”. Еве како изгледаше првата официјална посета на Генералниот Секретар на НАТО, Jens Stoltenberg во ...
сите 398 | | | веќе видена

Доколку се врзете со некој во врска кој не се однесува добро со вас и се однесува како да не му е грижа за вас, тоа прави повеќе штета на вас отколку што ...
сите 53 | | | веќе видена

Судењето почна од почеток поради промена на судискиот состав. Адвокатката на обвинетиот, Павлина Зефиќ, рече дека останува на приговорот дека дедото на Тамара ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев и Златко Перински оствари средба со германскиот ...
сите 182 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во изјава за грчката телевизија Антена го коментираше интензивираниот дијалог меѓу Македонија и Грција и оптимизмот ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија: 1.000 евра награда за тој што ќе најде работници!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: