Може ли НАТО да ги запре и Русија и радикализацијата?

Како што пренесуваат германските медиуми, граѓаните на Кајзерслаутерн се подготвуваат да организираат блокада на големата американска воена база „Рамштајн“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за надворешни работи на Русија го предупреди НАТО поради зајакнувањето на борбената готовност во Европа. Поточно, Александар Грушко, изјави ...
| | веќе видена | слични

Имено, Александер Грушко изјави дека новиот план на НАТО за зголемување на борбената готовност во Европа ќе ја влоши безбедноста на континентот и порача дека ...
| | веќе видена | слични

Норвешките власти побараа од САД да испратат двојно повеќе маринци кои што ќе бидат стационирани на најсеверните краеви од државата во близина на границата со ...
| | веќе видена | слични

Познат како 30-30-30-30, американскиот план предвидува НАТО да има на располагање 30 копнени баталјони, 30 авионски ескадрили и 30 брода, кои за 30 дена ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во случај на воен судир меѓу Русија и Украина, украинските сили би биле поразени за неколку дена, оцени поранешниот генерален секретар на НАТО, Андерс Фог ...
| | веќе видена | слични

Во случај на воен судир меѓу Русија и Украина, Украина би била прегазена за неколку дена, изјавил во интервју за германскиот весник "Die Welt" поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Сашо Тасевски, директорот на БЈБ, телохранител на тогашниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, доцна вечерва сведочеше во кривичниот суд дека на ...
сите 192 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 213 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 70 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Брендон Бучард пораснал во сиромашно семејство во Монтана, а денес е најпродаван автор на Нујорк Тајмс. Погледнете ја инспиративната приказна како од мачни и ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Може ли НАТО да ги запре и Русија и радикализацијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: