Георгиевски најавува дека градежната инспекција ќе ја урне пицеријата на Усеини


Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
| | веќе видена | слични

Овој План е исклучително важен заради тоа што во една од препораките на УНЕСКО се бара да се прогласи мораториум на градби во Охридскиот регион до неговото ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. јули 2019 (ИНПРЕС) – Граѓанската еколошка асоцијација „Фронт 21/42“ во реакцијата по повод збиднувања поврзани со Охридскиот регион излезе со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел да се спречат евентуални повторни манипулации со јавноста, со некакви одлуки што би изгледале како да се во насока на спроведување на препораките од ...
| | веќе видена | слични

Деновиве повторно се актуелизира темата „спроведување на препораките на УНЕСКО“, по 146-тата седница на Владата на која е одлучено да се повлече новиот Закон ...
| | веќе видена | слични

Двете општини на Охридското Езеро да прогласат мораториум на градежните активности до донесување на Планот за управување со природното и културно наследство, ...
| | веќе видена | слични

За десет дена општина Охрид ќе го изготви Акцискиот план по кој ќе ги спроведува препораките на УНЕСКО, но најпрвин истиот ќе треба да добие зелено светло од ...
| | веќе видена | слични

Додека Охрид размислува, екологистите укажуваат дека за мораториум за градење нема законска пречка уште од 2017 година кога таква препорака стигна од УНЕСКО. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Собранието а потоа и Советот на јавни обвинители експресно и едногласно како и што ја избраа така ја лишија од функцијата специјален јавен обвинител. Катица ...
сите 520 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 331 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 159 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски најавува дека градежната инспекција ќе ја урне пицеријата на Усеини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: