Георгиевски: До ДКСК навремено ги доставив анкетниот лист и изјавата за интереси


2 копии

Како градоначалник на општина Гази Баба, носител на јавна функција целосно ја поддржувам работата на Државната комисија за спречување на корупцијата и немам ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

По информациите кои вчера ги објави Антикорупциската комисија, а кои велат дека дваесетина градоначалници во Македонија немаат поднесено анкетни листови или ...
| | веќе видена | слични

Еден месец по нивниот избор, новите антикорупционери веќе успеаа да налутат дел од градоначалниците. Двајца од посочените 18 кои не доставиле анкетни листови ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата по сопствена иницијатива за корупцијата по сопствена иницијатива заклучи да изврши увид дали поднеле Анкетни ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата, од увидот во својата евиденција констатира дека одреден број од горенаведените лица по изборот/именувањето на ...
| | веќе видена | слични

Дел од градоначалниците реагираат на изнесените ставови на антикорупциска, тврдат дека ја испочитувале својата обврска за навремено поднесување анкетен лист и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Вевчани, Сашо Јанкоски, до медиумите испрати демант, како што пишува, на изнесените невистинити податоци од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев останува оптимист за добивање позитивна одлука од Европскиот совет за датум за преговори и верува дека на 17 и 18 октомври ќе има конечен ...
сите 533 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 360 | | | веќе видена

Со заедничко отворено писмо насловено „Да го придвижиме Западен Балкан напред“, шефовите на дипломатиите на Чешка, Полска, Словачка и Унгарија, бараат ЕУ да ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски: До ДКСК навремено ги доставив анкетниот лист и изјавата за интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: