Gentlewoman сте кога…

Доста само слушаме дали постојат GENTLEMAN особи, иако се поретко постојат такви, сега прочитајте неколку манари на GENTLEWOMEN. Помага на тотални странци околу тешките ќеси или багажот. Заддржува врата на друга жена. Не постира/твита се што ќе и дојде на памет. Поседува барем еден убиствен црн фустан. Не го прекинува разговорот на својот соговорник. Способна е да направи вечера со она што останало во фрижидерот. Не носи халахопки или хеланки во јаки бои. Редовно се јавува на пријателките без некоја посебна причина. Знае како на љубезен начин да ја врати порцијата во ресторант. Има цврст и сугурен стисок на раката при ракување. Ниту доцни, ниту стигнува прерано. Секогаш и секаде се појавува на време. Не јаде на биро. Не прашува „Што работиш?“, туку „Во што си навлезен во моментот“? Внесува свој креативен момент при организација на забава. Флертува…и со жени. Кога им чита книга на деца, го прилагоува својот глас на ликовите кои ги имитира. Не се прејадува. Учтиво прима комплимент и кажува: „Благодарам“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 279 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 309 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 215 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Gentlewoman сте кога…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: