Смеса што ќе ве спаси од комарците, а може да ја направите сами


5 копии
2 копии

Од локалната самоуправа информираат дека тендерската постапка за избор на фирма која ќе ја врши дезинсекцијата против комарци на територијата на општина Охрид, ...
| | веќе видена | слични

 Во Грција има многу регистрирани случаи на вирусот Западен Нил – туристите низ целиот свет предупредени. Луѓето кои летово патуваат во Грција треба да ...
| | веќе видена | слични

Сите кои летувааат во Грција треба да внимаваат и да се чуваат од опасните комарци кои демнат на секој чекор. Британскиот Форин Офис како и амбасадата на САД ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчките власти издадоа предупредување за нов бум од Западно нилска треска. На граѓаните и туристите им се советува да ги преземат сите мерки на претпазливост ...
| | веќе видена | слични

На пазарот постојат стотици производи репеленти против комарци и инсекти, но секогаш е добро да се проба и на природен начин. Вашата градина или тераса можат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики ...
сите 369 | | | веќе видена

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 293 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Смеса што ќе ве спаси од комарците, а може да ја направите сами

Од:
До кого (е-маил):
Порака: