Големо признание: Рајковиќ е прогласен за тренер на годината во ВТБ лигата (Видео)


Македонскиот кошаркаски стратег, Емил Рајковиќ е прогласен за тренер на годината во ВТБ лигата. Емил ја предводеше Астана до најдобрата сезона во историјата, ...
| | веќе видена | слични

Емил Кирјас, дипломат и поранешен генерален секретар на МНР, за прв пат во естрадниот магазин Бекстејџ отворено зборуваше за својата ceкcyaлна определба и пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот кошаркарски тренер, Емил Рајковиќ, кој го води казахстанскиот тим Астана, е добитник на наградата тренер на сезоната во сезона регионалната ВТБ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 152 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 154 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големо признание: Рајковиќ е прогласен за тренер на годината во ВТБ лигата (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: