Гелова Стојанова: За само 70 дена Тевдовски го задолжи секој македонски граѓани за нешто над 3.100 денари

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција на која што кажа дека до само пред некој месец СДСМ зборувале за презадолженост на ...
| | веќе видена | слични

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека СДСМ и медиумите блиски до нив молчеле и никаде ги немало да кажат збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рок од два месеца владата на СДС стопи 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основа на државни хартии од вредност. ...
| | веќе видена | слични

„СДС безмилосно ги троши парите на граѓаните, а притоа не отпочна ниту еден проект, а тие што ги отпочна ги блокира и стопира.Скандалот да биде поголем владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

-Ние сакаме наместо расправа кој има пославни победи и порази во историјата, Балканот да стане регион каде ќе се натрпеваруваме во иднината, во ракомет, во ...
сите 487 | | | веќе видена

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ го прекинаа бојкотот и се вратија во Собранието за да го проследат обраќањето на генералниот секретар Јенс Столтенберг. ...
сите 111 | | | веќе видена

Во законот не се замени предвид забелешките кои ги имаше народниот правобранител Иџет Мемети кој предупредуваше дека законот е неправичен и нецелосен, бидејќи ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гелова Стојанова: За само 70 дена Тевдовски го задолжи секој македонски граѓани за нешто над 3.100 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: