ВМРО-ДПМНЕ: Нашите забелешки за корупција и криминал дел од извештајот


Залудно заевизмот убедува за напредок. Смешни се обидите на заевизмот да се прикаже дека Македонија бележи напредок во слободата на медиумите и судството, дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Изминуваат шест месеци откако до Јавното обвинителство е доставена кривична пријава за повеќе од 200 лица, претседатели, членови и нивни заменици на избирачки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ со писмено соопштение реагираше на денешната прес конференција на опозицискиот портпарол, Наум Стоилковски.Соочени со извесниот пораз на претседателските ...
| | веќе видена | слични

И по шест месеци откако ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за злоупотреба на над 50.000 гласови на референдумот за Договорот од Преспа, нема информација од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагираше на денешната прес конференцијана опозицискиот портпарол, Наум Стоилковски. Социјалдемократите и’ порачаа на опозициската ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска со сопштение порача ВМРО да не бара алиби за поразот. Соопштението го пренесуваме интегрално. ВМРО-ДПМНЕ да не бара алиби за поразот и да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Точно шест месеци Јавното обвинителство нема никаква реакција, соопштение, информации, што е сработено и дали воопшто е постапено по Кривичната пријава која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 680 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 645 | | | веќе видена

Сите опции беа во мојата глава, јас го почувствував гневот, рече премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција за тоа дали планирал да си даде оставка, ...
сите 216 | | | веќе видена

Пратеничката Фросина Ременски Ташевска имала два телефона, но истрагата утврдила дека еден од апаратите кој и бил одземен бил нов односно почнала да го користи ...
сите 225 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите забелешки за корупција и криминал дел од извештајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: