Сунет во училиште со „амин“ од Општина Гази Баба


2 копии

Буџетот на скопската општина Гази Баба се зголеми за нови 65.575.000 денари, средства што ќе се искористат во реализација на нови капитални проекти. Ребалансот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Праксата на СДСМ- државата да се поистоветува со партијата, односно државата и партијата да им е едно исто, изгледа функционира одлично, како на централно, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на општина Гази Баба едногласно го изгласа ребалансот на буџетот, кој е зголемен за нови 65.575.000 денари, кои ќе се искористат во реализација на ...
| | веќе видена | слични

- Различните ставови и политичките спротивности беа ставени на страна и сите советници го донесоа ребаланс на буџетот, кој првпат е зголемен и кој ќе значи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа 7 дена од организирањето на верски обред во основното „Крсте Мисирков“ во Општина Гази Баба, а надлежните се уште молчат. Невиден молк во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако се одржа верски обред и приватна прослава во основното училиште Крсте Петков Мисирков во скопска Гази Баба, денеска загрижени родители го запрашаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската амбасада, општина Гази Баба и Кризниот центар за семејно насилство „Надеж” потпишаа договор за соработка, соопшти Општината. – Со овој договор се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва побара итно распуштање на Парламентот и организирање предвремени избори. Овој став е реафирмиран на средба со партиите во ...
сите 239 | | | веќе видена

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
сите 182 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сунет во училиште со „амин“ од Општина Гази Баба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: