Газдите ќе ја зголемат минималната плата со цел да ги задржат своите работници?!

5 копии

Хроничниот недостиг на работници ќе ги натера поголемиот дел од работодавачите да ги зголемат минималните плати на вработените. Соочени со зголемен тренд на ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што за економистите владиното субвенционирање на минималната плата е популистичка мерка, за синдикалците тоа е добредојдено во време кога од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Субвенциите ја влечат економијата надолу. Европските престваници во земјава се против тоа државата финансиски да го помага стопанството. Сметаат дека со ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика во рок од 30 дена треба да ја отпочне постапката за вадење на градежни дозволи за изградба на Дневен центар за деца ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Во Куќата на Уранија- МАНУ, свечено беше отворена изложбата на фотографии „По трагите на светите Кирил и Методиј”. На свеченоста, во името на организаторите, ...
сите 179 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи изрази загриженост околу обезбедувањето на двотретинското мнозинство за последното гласање за уставните измени, кои се услов да ...
сите 283 | | | веќе видена

Пркосот нема да сопре, а ВМРО-ДПМНЕ народот нема да сопре во спротивставувањето на наметнатите црнила, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на ...
сите 125 | | | веќе видена

д-р Весна Попоска Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат лускузот кој го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади – спорот за името да ...
сите 72 | | | веќе видена

Конвенција за избор на кандидат за претседател на Р.Македонија опозицијата ќе одржи во градот на Миладиновци, на Охридското езеро во Струга, објави лидерот на ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Газдите ќе ја зголемат минималната плата со цел да ги задржат своите работници?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: