Мајсторски гол на Трајковски, Палермо се спасуваше од пораз (ВИДЕО)


Александар Трајковски го постигна голот првенец во новата сезона од Серија Б, Македонецот погоди мајсторски од далечина против Кремонезе во меч кој на крајот ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот напаѓач имаше потреба од менување на средината во изминатиот преоден рок, за тоа е свесен и првиот човек на Сицилијанците, кој побара време за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Италијанскиот второлигаш Палермо вчера одигра 2:2 на домашен терен со Кремонезе, а и покрај тоа што неговиот тим не успеа да слави, Македонецот Александар ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски постигна прекрасен гол за Палермо во мечот од Серија Б против Кремонезе, но неговиот тим мораше со гол во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со среден интензитет се бележат на Попова Шапка, а со послаб интензитет во ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајсторски гол на Трајковски, Палермо се спасуваше од пораз (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: