Барзаги (SKY) - Икарди е новиот модел на Интер

Икарди беше стрелец во последното коло, тој чувствува дека ова е неговото време во Интер, кажува Матео Барзаги за SkySport24. Играчот го сака своето место во стартните 11, но Мацари не е сеуште спремен за тоа, како што истакна неколку пати по крајот на мечот со Фиорентина. Икарди сепак настојува да го убеди во спротивното. Неговите броеви се вистина чудни, тој никогаш нема започнато во првите 11, нема играно многу, но кога игра прави разлика и настојува да фати еден континуитет, кажува новинарот во корист на Мауро. Аргентинскиот напаѓач со право се нарекува новиот модел на Интер. Тој е млад, талентиран и силен, но сепак не смее да го деконцентрираат надворешните фактори кои не се поврзани со фудбалот. Икарди е борец и ќе настојува и во иднина да го премисли својот тренер, и да покаже дека вреди да игра во првите 11. Има голема шанса тоа да го видиме во наредниот дуел со Каљари.
| | веќе видена | слични

Легендарниот фудбалер на Милан и миленик на најверните фанови на седумкратниот европски клупски шампион, Џенаро Гатузо откри дека нема да ја одбие евентуалната понуда да биде тренер на најголемите ривали на Милан, Интер и Јувентус. „Пред неколку дена добив понуда од еден клуб кој се натпреварува во Малезија. Ја одбив нивната понуда, ќе останам во Италија до месец јуни. Секогаш сум расположен да бидам тренер на Глазгов Ренџерс, но сакам да бидам тренер и на друго место. Јувентус или Интер? Не ми се верува дека сега би биле заинтересирани за моите услуги, но нема да ги одбијам евентуалните понуди. Тоа е непрофесионално иако сум и ќе бидам најверен фан на Милан. Да бев фудбалер, сигурно ќе ја одбиев понудата на Интер или таа на Јувентус, но не е така кога си тренер”, изјави Гатузо.
| | веќе видена | слични

Останато

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 157 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 97 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барзаги (SKY) - Икарди е новиот модел на Интер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: