Garmin Edge 520 – првиот велосипедски GPS компјутер со Strava Live сегменти

Кога станува збор за велосипедски компјутери, првиот таков датира од 1895 година. Повеќе од цел век подоцна, механичката направа која ги брои ротациите на тркалото од велосипедот мнозинството велосипедисти не би ја нарекле компјутер. За среќа, денешната технологија поттикна произведување на различни уреди и апликации за мерење и анализирање на различни фитнес активности. На 1ви јули Garmin го најави Edge 520, првиот првиот велосипедски GPS компјутер со Strava Live сегменти. Edge 520 е напреден уред за кој од Garmin тврдат дека е идеален и целосен пакет, совршен за сите компетитивни велосипедисти. Strava е платформа за таканаречен социјален фитнес. Со Strava, корисниците можат да ги обележуваат своите фитнес активности како трчање или возење велосипед преку својот Android или iPhone уред, или пак некој од поддржаните GPS уреди. Тоа го нудат и многу други фитнес платформи, но Strava го придоби пазарот со своите алатки за следење и анализирање на фитнес активностите, како и мотивациониот сегмент што го нуди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Garmin Edge 520 – првиот велосипедски GPS компјутер со Strava Live сегменти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: