Garmin Edge 520 – првиот велосипедски GPS компјутер со Strava Live сегменти

Кога станува збор за велосипедски компјутери, првиот таков датира од 1895 година. Повеќе од цел век подоцна, механичката направа која ги брои ротациите на тркалото од велосипедот мнозинството велосипедисти не би ја нарекле компјутер. За среќа, денешната технологија поттикна произведување на различни уреди и апликации за мерење и анализирање на различни фитнес активности. На 1ви јули Garmin го најави Edge 520, првиот првиот велосипедски GPS компјутер со Strava Live сегменти. Edge 520 е напреден уред за кој од Garmin тврдат дека е идеален и целосен пакет, совршен за сите компетитивни велосипедисти. Strava е платформа за таканаречен социјален фитнес. Со Strava, корисниците можат да ги обележуваат своите фитнес активности како трчање или возење велосипед преку својот Android или iPhone уред, или пак некој од поддржаните GPS уреди. Тоа го нудат и многу други фитнес платформи, но Strava го придоби пазарот со своите алатки за следење и анализирање на фитнес активностите, како и мотивациониот сегмент што го нуди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Garmin Edge 520 – првиот велосипедски GPS компјутер со Strava Live сегменти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: