Оригиналната постава на `Guns'N'Roses` повторно на иста бина

Не, не се работи за реобединување на бендот (иако имаше многу шпекулации минатите години за тоа), но Слеш сепак ќе излезе на иста бина со Ексл Роуз во април годинава. Оригиналната постава на култниот рок бенд од деведесеттите години на минатиот век, ќе се собере повторно по повод влезот во рок ен рол куќата на славните. На бината после 15 години разни шпекулации и прозивки по медиумите, ќе застанат Ексл Роуз, Слеш, Изи, Даф МекКеган и Стивен Адлер. Бендот кој е основан во 1985 година, се здоби со светска слава и култен статус меѓу публиката, а во оригиналната постава го забележа и зенитот на популарноста, па сите наредни формации на бендот останаа само бледа сенка на "вистинските Ганси". Во моментов само Ексл Роуз е дел од бендот кој сеуште го носи името "Guns''N''Roses", па најавата за заеднички настап на оригиналната постава ги подгрева надежите на милиони фанови низ светот дека бариерите меѓу Ексл и Слеш се минато и дека можеби може да се очекува "нешто ново" на светската рок сцена. Дизи Рид, ...
| | веќе видена | слични

Оригиналниот состав на легендарната група „Ганс енд Роузес“ после цели 15 години, повторно ќе се собере на едно место, открива клавијатуристот на грипата Дизи Рид, кој не е член на старата петорка. Така на Аксел Роуз ќе му се придружат Слеш, Изи Страдлин, Даф Мекеган и Стивен Адлер. Рид откри дека „Ганс енд Роузес“ ќе настапат во Кливленд, по повод примање на бендот во „ Rock And Roll Hall Of Fame “
| | веќе видена | слични
3 копии

Оригиналната постава на легендарниот состав Guns N' Roses ќе се собере повторно по цели 15 години, откри клавијатуристот Дизи Рид, кој не е член на оригиналната петорка. На Аксел Роуз ќе му се придружат Слеш, Изи Страдин, Даф Мекеган и Стивен Адлер. Рид откри дека Guns N' Roses ќе настапат во Кливленд по повод примање на бендот во „Rock And Roll Hall Of Fame“.
| | веќе видена | слични

Членовите на легендарниот бенд Guns N' Roses велат дека ќе се реобединат за воведувањето во Rock And Roll халата на славните. Манифестацијата ќе се случи во април. Dizzy Reed, пијанистот во бендот вели дека сите членови ќе присуствуваат на церемонијата, но се уште не одлучиле дали ќе пеат заедно. На Guns N' Roses ќе им се придружат и Red Hot Chili Peppers, Faces/Small Faces и Beasty Boys. Reed додал дека сите оние што придонеле за богатиот албум ќе бидат на церемонијата. - Знам дека целата оригинална постава ќе биде таму. Тоа е една од оние работи за која сигурен сум дека сите ќе се соберат и да биде навистина кул, изјавил Reed.Тој и фронтменот Axl Rose ги контактирале поранешните членови Slash, Duff MacKagan и Steven Adler во врска со можноста за заедничко присуство на церемонијата. Бендот ќе продолжи да работи на новиот материјал, а по завршувањето планираат летна турнеја на Европа. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 43 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оригиналната постава на `Guns'N'Roses` повторно на иста бина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: