`Gangnam Style` - 1.000.000.000 посети

По прв пат во историјата можеме да бидеме сведоци, дека еден вид на визуелна забава, беше погледан повеќе од страна на една милијарда интернет корисници. „За мене, приказната околу Сај и неговата песна пред се симпатична. Гледам дека веќе постојат две групи – оние кој што се „за“ и оние кој што се „против“ песната, што е доколку го анализираме овој феномен, битен фактор за успех на песната. Ниту еден уметник не сака рамнодушност. Исто така она што е фасцинантно е дека песната е испеена на јазик кој што е разбирлив само за оние од Кореја, а сепак оваа песна има повеќе јазични верзии.“, објаснува Сајси MC. Видео спотот за песната „Gangnam Style“ , кој што беше поставен на youtube беше посетен од страна на повеќе од една милијарда посетители. Ова е, морате да признаете импресивна бројка, но она што е исто така импресивно е фактот дека истото видео, во последните неколку часови е посетено од страна на преку три милиони посетители – натпросечна бројка за овој видео. „Gangnam Style“ е веќе најпосетен видео спот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Песната на корејскиот пејач Псај достигна неверојатни милијарда прегледи на каналот YouTube и со самото тоа стана првото видео во историјата кое го има постигнато тој рекорд. Песната која е „закачена“ на YouTube во месец јули за кратко време стана планетарно популарна, а денеска достигна рекордни милијарда прегледи. Во ноември месец, популарниот Псај со својот хит го претекна и младиот Бибер, кој до тогаш го држеше рекордот.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 304 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 128 | | | веќе видена

Неизвесно е дали поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков ќе биде спроведен во судот на денешното рочиште “Таргет-Тврдина”, случај во кој е тој еден од обвинетите, ...
сите 138 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 20 | | | веќе видена

Со утврдувањето дискриминација кон Никола Груевски, Комисијата за заштита од дискриминација покажа селективно и непрофесионално работење, смета Мрежата за ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Gangnam Style` - 1.000.000.000 посети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: