Дел Пјеро со неочекуван потег, го нападна Буфон за случувањата во Мадрид


2 копии

Четвртфиналниот реванш меч меѓу Реал Мадрид и Јувентус во Лигата на шампионите заврши со контроверзен момент и пенал за „кралевите“ со кој беше решен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Еден од лидерите на италијанскиот хегемон Јувентус – Џорџо Киелини, ги мотивира соиграчите на интересен начин. За тоа раскажа голманот на Сампдорија, Емилијано ...
| | веќе видена | слични

Страстите кај навивачите и фудбалерите на Јувентус се уште се немаат смирено после елиминацијата од Лигата на шампионите. Јувентус на првиот натпревар загуби ...
| | веќе видена | слични

Џанлуиџи Буфон во текот на вчерашниот ден откри како успеал да се рехабилитира од тешката и незаборавна ноќ во Мадрид во која неговиот Јувентус прими гол од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел Пјеро со неочекуван потег, го нападна Буфон за случувањата во Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: