Галии: Македонија им даде лекција по патриотизам и храброст на поголемите земји

3 копии

Македонија е релативно мала земја, но таа им даде лекција по политичка храброст, патриотизам, и учтивост на поголемите земји од Европа. Македонците им одолеалеја на сите притисоци, валкани трикови, заканите лансирани против нив од страна на т.н. меѓународна заедница, преку дипломати и преку мрежата на Џорџ Сорос, вели италијанскиот аналитичар Андреа Галии за Програмата „Гласот на народот“. Одговарајќи зошто се случува овој жесток притисок за да се дестабилизира Македонија и да се спречат избраните лидери да владеат тој потенцира дека се повеќе и повеќе луѓе надвор од земјата сметаат дека, причината е едноставна – Македонија одбива да ја наведнува главата и да прифати наредби однадвор кои ќе ја уништат. Партијата на Никола Груевски ја доби поддршката од Македонците повторно за наредните години. Поддршката која ја ужива е јасно изразена на изборите и на улиците со најголема демонстрација на поддршка некогаш регистрирана. Но секој пат кога народот ја изразува својата волја, т.н. меѓународна заедница се ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи зошто се случува овој жесток притисок за да се дестабилизира Македонија и да се спречат избраните лидери да владеат тој потенцира дека се повеќе и повеќе луѓе надвор од земјата сметаат дека, причината е едноставна – Македонија одбива да ја наведнува главата и да прифати наредби однадвор кои ќе ја уништат. Партијата на Никола Груевски ја доби поддршката од Македонците повторно за наредните години. Поддршката која ја ужива е јасно изразена на изборите и на улиците со најголема демонстрација на поддршка некогаш регистрирана. Но секој пат кога народот ја изразува својата волја, т.н. меѓународна заедница се мешала со ароганција против оваа волја“, истакнува Галии. Тој наведува дека последниот инструмент кој се користи за таа цел е лидерот на опозицијата Зоран Заев поддржан од страна на „машината за напад” Сорос кои ги финансирал тековните обиди на шарената револуција. – Тоа не помина. Потоа моќна разузнавачка агенција интервенираше со операција без преседан на информации од воено разузнување. Но, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Галии: Македонија им даде лекција по патриотизам и храброст на поголемите земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: