Галичка свадба меѓу деветте најдобри фестивали во Европа според „Њујорк Тајмс“

2 копии

Магазинот „Њујорк тајмс“ одреди 9 европски фестивали кои им ги препорачува на секој турист. Меѓу нив е и нашата Галичка свадба. Според секој стандард, ...
| | веќе видена | слични

„Њујорк тајмс“ ја вброи Галичката свадба меѓу најдобрите европски фестивали што вреди да се посетат. На листата на реноминраниот весник се наоѓаат фестивали од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еминентниот американски весник NY Times направи листа од 9 најдобри европски фестивали за сезоната лето-есен 2018 година, а на листата се најде и Галичка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица. ...
сите 161 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

„Секое дете, секој пензионер, секој вработен или невработен граѓанин во Република Македонија, Зоран Заев го задолжи со нови 30 евра пред референдумот. Власта ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Галичка свадба меѓу деветте најдобри фестивали во Европа според „Њујорк Тајмс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: