Погледнете каде работи основачот на Фејсбук Марк Цукерберг (ВИДЕО)


Омилената војвоткина од Кембриџ прв пат се појави во јавноста, откако пред четири месеци ја роди ќеркичката. Кејт за тоа време успеала да си направи нова фризура со кратки шишки. Погледнете ја, ќе ви се допадне. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Сигурно некогаш сте се запрашале како изгледа канцеларијата на основачот на Фејсбук Марк Цукерберг. 31- годишниот милијардер на својот профил ја објави првата снимка на која се гледа неговата канцеларија. Во оваа компанија, всушност никој нема своја канцеларија, сите работат заедно и отворено. Она што е интересно е покривот на компанијата. Верувале или не- тоа е цела градина.
| | веќе видена | слични

Сигурно сите сакате да видите каде работи основачот на Фејсбук или пак како изгледа неговата работна канцеларија. Тој направи видео во кое ги покажува канцелариите на Фејсбук. Погледнете!
| | веќе видена | слични

Дали некогаш додека седите пред вашиот компјутер сте се запрашале како изгледаат канцелариите на Фејсбук? Основачот на најпознатата социјална мрежа, Марк Цукерберг направи видео на некои од прашањата на луѓето од Фејсбук заедницата. Преку ова кратко видео тј покажа како изгледаат канцелариите на Фејсбук одблиску. Сите што имаат прашања до Цукерберг може да ги постават на неговата Фејсбук страница, а сите што сакаат да погледнат како навистина изгледаат канцелариите на Фејсбук може тоа да го направат во приложеното видео:
| | веќе видена | слични

Дали некогаш сте посакале да откриете како изгледаат канцелариите на најпознатата и најупотребуваната социјална мрежа? Сега имате уникатна можност тоа да го направите заедно со Цукерберг. На самото видео тој изјавува дека сите оние кои сакаат да постават некакво прашање, тоа можат да го направат на неговата Фејсбук страна, а за оние кои сакаат да видат како изгледа зградата на Фејсбук, Цукерберк го подготвил ова видео. Погледнете како изгледаат канцелариите каде се одржува најпопуларната социјална мрежа на светот:
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 318 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 255 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 210 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете каде работи основачот на Фејсбук Марк Цукерберг (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: