Ријана во секси издание за „V Magazine“

Ријана ја загрева атмосферата со новата фотосесија за потребите на летното издание на „V Magazine“. На насловната страна таа е топлес и ги покажува своите атрибути, облечена во сини гаќички и платинум перика, а до самат фотографија стои текст: „Воодушевувачкото враќање на врвната поп лоша девојка“. Во колоритната фотосесија направена од модниот фотограф Стивен Клајн, се гледа дека РиРи ужива и се чувствува самоуверена пред неговиот објектив, а во интервјуто таа зборува за нејзиниот осми албум кој сите нетрпеливо го очекуваат.
| | веќе видена | слични

Поп ѕвездата Ријана позираше за уште една провокативна фотосесија, овој пат за летниот број на списанието V. Рири е речиси непрепознатлива со русата перика и силно сините сенки на очите.На кадрите, на кои е облечена, таа носи облека на Versace, American Apparel, Alexandre Vauthier, Ralph Lauren, Manolo Blahnik и др. Фотографиите се дело на фотографот Стивен Клајн. Еве и неколку извадоци од интервјуто со 27-годишната суперѕвезда: За тоа дека нема личен живот: “Веќе се навикнав и воопшто не ми е гајле за овој факт!” За тоа дека луѓето мислат дека има земено премногу долго отсуство : “Всушност, не сум си земала одмор. Во последните две години не сум престанала да работам. Во моментов снимам два албума, позајмувам глас за анимиран филм и постојано имам обврски за фото сесии во списанија. Освен тоа проектирам мои модели за Puma и за брендот за чорапи Stance. Креирав и моја нова линија на мириси. Пропуштил да кажам дека подготвувам летна турнеја. ” За својот претстоен 8-ми студиски албум: “Заљубена сум во моите ...
| | веќе видена | слични

Ваквите разголени и провокативни изданија веќе станаа неизбежен дел од имиџот на Ријана, па нејзините фанови воопшто не би требало да се изненадат од нејзината нова насловна страна за списанието „V“. На насловната страница, 27-годишната музичка ѕвезда позираше топлес, а русата перика, силната шминка и забележително потемниот тен ја прават Ријана тешко препознатлива. За фотосесијата со ретро вибрации бил ангажиран модниот фотограф Стивен Клајн .
| | веќе видена | слични

Контраверзната пејачка од Барбадос, Ријана, која има 27 години, се фотографирала за насловната страница на мајското издание на популарното списание "V", и тоа топлес и со платинесто руса перика, а инспирација, како што вели, пронашла во шеесеттите години од минатиот век. Освен за разголувањето и за поместувањето на границите, Ријана во интервјуто за списанието зборувала и за осмиот студиски албум "R8", кој веќе има еден голем обожавател, таа самата. Рекла дека на новиот албум можела креативно да се израз и без било какви ограничувања да се обиде да го направи она што го сака.
| | веќе видена | слични

Заводливата и секси Ријана стана русокоса и позираше гола за популарното списание V. Ваквите разголени изданија се само дел од имиџот на Ријана, па нејзините фанови воопшто нема да се изненадат од нејзината нова корица на списанието „V“. На насловната страница, 27-годишната музичка ѕвезда позираше топлес. Русокосата перика, силната шминка и забележително потемниот тен ја прават Ријана тешко препознатлива. За фотосесијата со ретро вибрации бил ангажиран модниот фотограф Стивен Клајн.
| | веќе видена | слични

Пејачката Ријана Фенти позираше топлес за новото издание на магазинот "V". Убавицата за потребите на снимањето на едиторијалот и насловната страна, ја промени бојата на косата, поточно стави русокоса перика и уште еднаш ги покажа своите облини. Знаеме дека кога е Ријана во прашање веќе скоро се сте виделе, па останува само да дадете мислење дали ви се допаѓа повеќе како русокоса?
| | веќе видена | слични

Ријана не е воопшто срамежлива кога се работи за покажување на нејзината неверојатна фигура. Овој пат, таа уште повеќе го истакна сексапилот во новите фотографии за V магазинот, во кој убавицата од Барбадос се соблече топлес. Имено, таа ги рекламира новите костуми за капење на Versace, кои се надополнети со неон шминка и блонд перика. На фотографиите се гледа како Рири ужива во својот живот. Во интервјуто зборува за последните две години кои и биле најбурни во својот живот бидејќи била пренатрупана со обврски. - Воопшто не паузирав цели две години. Работев на два албуми, анимиран филм, имав снимања за неколку магазини, дизајнирав чорапи за Puma и Stance, нов парфем, летна турнеја, организирав бал, но и се уште работам на проекти кои допрва ќе ги видите, изјавила Ријана.
| | веќе видена | слични
2 копии

Провокативноста е дел од имиџот на Ријана, па нејзините фанови воопшто нема да се изненадат од нејзината нова корица на списанието „V“. На насловната страница,27-годишната музичка ѕвезда позира топлес. Русата перика, силната шминка и забележително потемниот тен ја прават Ријана тешко препознатлива. За фотосесијата со ретро вибрации бил ангажиран модниот фотограф Стивен Клајн.
| | веќе видена | слични
2 копии

Двесет и седум годишната поп ѕвезда од Барбадос, Ријана сними фотосесија за најновото издание на магазинот V во која позира со сосема поинаков имиџ. Пејачката која често прави трансформации на својот изглед, за оваа фотосесија позираше како русокоса и сними доста провокативни фотографии. Ријана во моментов го подготвува својот нов албум, од кој постепено почна да објавува песни како најава. Сè уште нема најава за тоа кога овој албум ќе излезе во продажба, а неофицијално ќе биде насловен R8. Во интервјуто за магазинот Ријана одговара на оние што ја критикуваа дека направила премногу голема пауза од светот на музиката. „Јас всушност не направив пауза. Последниве две години работев најнапорно“ – вели таа, која изминативе две години работеше на создавањето на албумот, анимираниот филм „Home“ и воедно направи летна турнеја.
| | веќе видена | слични

Поп кралицата Ријана се најде на насловната на магазинот V, овојпат во секси издание како ретро русокоса во многу провокативни комбинации. Во фотосесијата сместена во магазинот направена од Стивен Клајн, можеме да ја видиме пејачката во топлес издание, но и во неколку полуголи колоритни комбинации. Покрај жешката фотосесија, таа во интервјуто за магазинот говори за тоа дека повеќе не се грижи за нејзината приватност, бидејќи едноставно морала да се помири дека никогаш нема да ја остават на мира. „Се обидувам да избегам од сето она што не ме стимулира. Често се наоѓам во ситуација како гравитирам кон подземјето. Таму наоѓам некоја креативна слобода што не можам да ја искусам на ниту едно друго место“, вели Ријана во интервјуто. Понатаму во истото, таа говори и за нејзината пауза од две години која наиде на многу критики. „Јас всушност не паузирав. Изминатите две години се години кога работев најмногу. Спремав два албуми, анимиран филм, се фотографирав за бројни магазини, дизајнирав колекција за Пума, лансирав ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ријана во секси издание за „V Magazine“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: