Што мисли Хилари Клинтон за Моника Левински?

Што мисли Хилари Клинтон за Моника Левински? Поранешната прва дама на САД, Хилари Клинтон, во разговор со една своја пријателка, Моника Левински ја опишала како нарцисоидна и комична фигура и објаснила зашто на сопругот Бил Клинтон, кој тогаш беше претседател на САД, му ја простила вонбрачната афера со таа девојка која била на пракса во Белата куќа. Реакцијата на Хилари Клинтон од 1998 година, кога открила дека сопругот ја изневерува, во детаљи во своите белешки ја опишала пријателката на Хилари, Дајан Блер, а белешките се предадени на чување во Универзитетот во Арканзас, каде Блер била професор по политички науки се до нејзината смрт во 2000 година. Приказната за тоа како Хилари ја коментирала незапаметената афера, ја објави конзервативниот сајт „ Washington Free Beacon“, а Си-Ен-Ен (CNN) денеска тврди дека е потврдено оти документацијата е автентична. Портпаролот на Хилари Клинтон не одговорил на повикот на американската тв мрежа да ги прокоментира наводите. „Тоа беше грешка, но таа (Хилари) во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон (67) поседува шарм и сексуална енергија како ретко кој маж, а кај жените предизвикува потреба да се соблечат во неговото присуство, тврдат американските новинарки кои имале можност да го запознаат поранешниот лидер на САД. Имено, откако минатата недела е објавена веста дека во 1998 година имал еднагодишна афера со атрактивната британска глумица и манекенка Елизабет Харли, и тоа непосредно пред аферата со младата стажистка во Бела куќа, Моника Левински (22), сите почнале да се прашуваат што е тоа што го поседува Бил, а што жените ги тера да клечат пред него. Но, дека Бил Клинтон има заводничка моќ, сведочат и три новинарки кои од своја перспектива за британскиот „Дејли меил“ раскажале со што заведува фаталниот Бил. Џени Марej „Кога влезе во просторијата жените се смееја како повторно да станале тинејџерки. Во текот на својата кариера сум запознала многу заводници како Том Хенкс и Џек Николсон, но никој од нив не може да се спореди со Бил Клинтон. Се сретнавме во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешната прва дама на САД, Хилари Клинтон во еден разговор со нејзина пријателка ја опишала Моника Левински, некогашната љубовница на нејзиниот сопруг Бил Клинтон кој тогаш беше претседател на САД, како нарцисоидна и комична фигура и објаснила зошто му ја простила аферата со таа девојка која била на пракса во Белата куќа. Реакцијата на Хилари кога открила дека сопругот ја изневерува, ја опишала нејзината пријателка Дајан Блер која вели дека Хилари во прв момент била запрепастена, но подоцна се обидела да не придава важност на таа афера, и во својата книга напишала дека сексот помеѓу нејзиниот сопруг и младата Моника не значел ништо.
| | веќе видена | слични

Реакцијата на Хилари Клинтон од 1998 година, кога таа открила дека сопругот ја изневерува, детално ја опишала нејзината пријателка Дајан Блер, а белешките се депонирани во Универзитетот во Арканзас, каде Блер била професорка по политички науки, до својата смрт во 2000 година. Во неделата вечер, приказната за тоа како Хилари ја коментирала аферата, ја објавил сајтот „Washington Free Beacon“, а CNN потврдил дека документите се автентични. Портпаролот на Хилари Клинтон не одговорил на повикот на американската ТВ мрежа да ги прокоментира наводите. -Тоа беше грешка, но Хилари во негова полза истакнуваше дека тој, Бил, се обидувал да ја прекине врската, да се повлече, да контролира некој кој очигледно бил нарцисоиден и комичен лик, но работата излезе од контрола - напишала Блер за разговорот што го водела со Хилари на 9. септември 1998 година, кога скандалот беше на својот врв, а подоцна резултирал и со гласањето за доверба на претседателот на САД, што Клинтон, сепак, успеал да го „преживее“. CNN забележува дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што мисли Хилари Клинтон за Моника Левински?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: