Нов Mercedes на 90 години

Највозрасниот возач во Македонија на возраст од 90 години седна зад волан на чичка нов Mercedes. Станува збор за г-дин Трајан Јанакиевски кој од сега ќе вози В Класа со седум степен автоматик. Трајан Јанакиевски роден далечната 1923 година е вљубеник во технологијата и човек кој цел живот креативно со извонредна упорност и дисциплина им приоѓал на професионалните и животните предизвици. Тој скромно ужива во успесите, води умерен живот и речиси 40 години вози само Mercedes . Вака го опишуваат најблиските и пријателите. Тој не е познат на пошироката јавност, но од скоро се здоби со интересна популарност. Трајан Јанакиевски со своите 90 години е највозрасниот активен возач во Македонија, кој реши да се поднови со Mercedes. А за тоа како г-дин Трајан одлучи да купи нов Mercedes раскажува неговиот син, Предраг. „За 89-тиот роденден го изненадивме со iPad, потоа следеше iPhone 5, MacBook Pro и iPad Mini. Секојдневно чита, ги следи технолошките новини и постојано прашува. Пред неколку месеци се јави соопштувајќи ...
| | веќе видена | слични

Деведесетгодишниот чичко Трајан е официјално најстариот љубител на „мерцедеси“ во Македонија. Тој денеска се поднови со нов „мерцедес“ Б класа во салонот на „Аутостар“, а неговата неверојатна сторија ги восхити присутните. На собирот тој дојде заедно со своите најблиски роднини кои, исто така возеа „мерцедес“ олдтајмери кои датираат од периодот меѓу 1953 и 1975 година! Чичко Трајан е роден во далечната 1923. Сиот свој живот тој негувал љубов кон технологијата и автомобилите, а неговиот син Предраг за татка си вели вака: - За 89-тиот роденден го изненадивме татко ми со подарокот на iPad, потоа следеше iPhone 5, MacBook Pro, па и iPad Mini! Секојдневно чита, ги следи технолошките новини, и постојано прашува. Но, пред неколку месеци се јави татко ми соопштувајќи дека има два проекти за оваа година - да му помогнеме околу изборот на поголем и посовремен ЛЕД телевизор и да ја купи новата Mercedes Б класа! Чичко Трајан е успешен човек. Тој е еден од основоположниците на две фабрики во Прилеп и во Скопје, а бил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вљубеник во технологијата, човек кој цел живот креативно и со извонредна упорност и дисциплина им приоѓал на професионалните и животните предизвици. Скромно ужива во успесите, води умерен живот и речиси 40 години вози исклучиво Mercedes. Вака го опишуваат најблиските и пријателите. Тоа е г-нот Трајан. Тој не е познат на пошироката јавност, но одскоро, тој се здоби со интересна популарност. Г-нот Трајан Јанакиевски, роден во далечната 1923-та година, со своите 90 години е највозрасниот активен возач во Македонија, кој реши да се поднови со Мерцедес. За тоа како г-нот Трајан се одлучи да купи нов Мерцедес, раскажува неговиот син, Предраг. „За 89-тиот роденден го изненадивме татко ми со подарокот на iPad, потоа следеше iPhone 5, MacBook Pro па и iPad Mini! Секојдневно чита, ги следи технолошките новини, и постојано прашува. Но, пред неколку месеци се јави татко ми соопштувајќи дека има два проекти за оваа година - да му помогнеме околу изборот на поголем и посовремен ЛЕД телевизор и да ја купи новата Mercedes Б ...
| | веќе видена | слични

Трајан Јанакиевски, деведесетгодишен пензионер, е најстариот возач на „мерцедес“ во Македонија.Трајан ЈанакиевскиОва денеска го соопштија од претставништвото на компанијата.Јанакиевски е роден во 1923 година и на своите 90 години решил да се поднови со нов „мерцедес“ од класата Б.Јанакиевски го опишуваат како голем вљубеник во технологијата и човек што целиот живот вози „мерцедес“. Кога отишол да го земе возилото од салонот на Мак Аутостар во Скопје, со него дошле неговите најблиски роднини и сите возеле „мерцедес“. Пред салонот се наредиле олдтајмери од 1953 и 1975 година, а имало и понови модели.На заминување чичко Трајан рекол дека би сакал да е помлад барем десетина години.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 270 | | | веќе видена

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се суди во ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 157 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов Mercedes на 90 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: