Гала-концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ


6 копии

Гала-концерт „Летај песно“ на млади музички уметници со мелодиите на едни од најпознатите светски музички дела подготвени за камерен оркестар од страна на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На 21 април во Македонскиот народен театар во Скопје ќе се одржи гала концерт на врвни млади музичари кои на присутните ќе им подарат моменти на уживање со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mагична вечер создадена од млада генерација ентузијасти – врвни млади музички уметници кои в петок, на 21.04.2017 во Македонскиот народен театар во Скопје во ...
| | веќе видена | слични

Се’ започна од идејата на младиот нескротлив дух на овие млади уметници кои веруваат во својот потенцијал и во идејата дека заслужуваат можност да ни покажат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Домот за култура „Ацо Шопов“-Штип синоќа се одржа промоција на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ , Илчо Захариев и на советничката листа од 23 ...
сите 140 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гала-концерт „Летај песно“ на млади музички уметници во МНТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: