ГАКУД „Браќа Ѓиноски“ врши упис на нови членови за фолклорната секција

Градското аматерско културно уметничко друштво „Браќа Ѓиноски“ – Гостивар ги отвора вратите за прием на нови членови. Друштвото пружа шанса младите гостиварци ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Интернационалниот фетсивал на филмска камера „Браќа Манаки“ ја доби меѓународната награда на Меѓународната асоцијација на кинематографери ИМАГО за исклучителен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГАКУД „Браќа Ѓиноски“ врши упис на нови членови за фолклорната секција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: