Што се случува во здравството: Туѓи бебиња, смрт по примена анестезија


2 копии

Несекојдневни настани во скопските клиники. Родилка од Скопје ја напуштила Клиниката за гинекологија со туѓо новороденче. Кога влегла во автомобилот со ...
| | веќе видена | слични

Гинекологија ќе го тужи за насилно однесување таткото кој тврди дека му ја нема родената ќерка и му покажале бебе со друго презиме. Тужба против ГАК најави и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Не постои никаква ситуација во која бебе недостига или било заменето. Бебињата на таа возраст ги идентификуваме со бројчиња, а не со имиња, и сето тоа било ...
| | веќе видена | слични

Утврдивме дека станува збор за недоразбирање меѓу семејството на бебето и медицинскиот персонал кое потоа прераснало во кавга, рече министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Соопштение на ЈЗУ Клиника за гинекологија и акушерство: Во врска со инцидентот кој се случи на Клиниката за гинекологија и акушерство на ден 02.03.2018г. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за здравство вечерва преку соопштение ги отфрли како неточни информациите пласирани во јавноста дека исчезнало бебе на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК), по низата написи во медиумите во јавноста излезе со својата страна на приказната во врска со случајот со наводно ...
| | веќе видена | слични

Клиниката за Гинекологија и акушесрвто од Скопје, денеска преку демант го објаснува случајот што вчера ја окупира јавноста, кога татко тврдеше дека неговото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако на беше објавена сторија за родители кои обелоденија дека нивното бебе е загубено и никој не им дава да го видат, се огласи и Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 156 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 67 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 93 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се случува во здравството: Туѓи бебиња, смрт по примена анестезија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: