Финска на мигрантите им нуди по 5.000 евра за да ја напуштат земјата


6 копии

Финските власти ја зголемија финансиската помош за да поттикнат голем број мигранти да ја напуштат скандинавската земја. Владата донесе одлука да ја зголеми ...
| | веќе видена | слични

Само што заврши двегодишниот експеримент што го направила Финска со основниот месечен приход на граѓаните, а резултатите се доста интересни, пишува Мирор. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Финските власти донесоа одлука да му исплаќаат по 5.000 евра не секој мигрант, кој ќе реши доброволно да ја напушти оваа скандинавска земја. Властите се решија ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Финските власти ја зголемија финансиската помош за мигрантите со цел што поголем број од нив да ја напуштат земјата.Владата двојно ја зголеми помошта за ...
| | веќе видена | слични

Ни загарантираниот основен додаток од 560 евра не ги поттикна невработените Финци да бараат работа. Финската влада, со цел да ја подобри работната атмосфера и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финска на мигрантите им нуди по 5.000 евра за да ја напуштат земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: