Нова година, нов почеток: Џастин и Селена повторно заедно?

Џастин Бибер (19) е забележан со Селена Гомез (21) во четвртокот, во неговото соседство во калифорниското гратче Калабасас. Папараците успеаа и да ги снимаат заедно, а медиумите веднаш објавија дека поранешниот пар повторно е заедно. Пејачот неодамна изјави за Селена дека е фантастична девојка и дека сеуште ја сака, па тоа би можело да значи дека тој планирал да ја обнови врската со неа. Освен тоа, Селена неодамна се изјасни дека наводно е „вљубена“ во куќа недалеку од онаа на Џастин и дека планира таму да се пресели.
| | веќе видена | слични

Многу нешта се случија во 2013-та година. Освен што правеа добра музика и снимаа одлични филмови, холивудските диви и музичките ѕвезди направија и многу гафови.Овој настап на Мајли и обезбеди многу насловни страниНо, тоа не и беше доволно, па се соблече потполно гола и сними спот за „Wrecking ball“Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се забавуваат со реквизитите на Хари ПотерПоздравот меѓу Селена Гомез и Џастин Бибер не и се допадна на Тејлор СвифтТина Феј и Ејми Пулер се појавија пијани на Златен глобусКајни Вест ја удри главата од сообраќаен знак, додека се обидуваше да побегне од папарацитеНикој не му прави Hi5 на Том БрејдиТејлор Свифт на Селена Гомез: Shut the f… up!Џенифер Лоренс се сопна и падна на скалите кога тргна да го земе оскаротЛоренс покажа дека е многу забавна и опуштена девојка
| | веќе видена | слични

После нешто повеќе од година дена, изгледа дека Џастин и Бибер и Селена Гомез се повторно заедно, а дека овие приказни не се само празни шпекулации, сведочи и заедничката фотографија која пејачот ја поставил на неговиот профил на инстаграм. Во коментарот крај фотографијата напишал: Сакам како ме гледаш. Официјална потврда дека тие ја продолжија врската се уште нема, но судејќи според фотографијата, Бибер и се врати на старата љубов. Да ве потсетиме, Џастин раскина со Селена во ноември 2012-та година, поради тоа што не можеа да си ги усогласат работните обврски.
| | веќе видена | слични
2 копии

Селена Гомез и Џастин Бибер и натаму го поминуваат своето време заедно, иако раскинаа пред речиси една година. Двојката е забележана како заедно се вози по улиците на градот Казабланка. Случајни минувачи велат дека Селена блескала во присуство на Бибер, кој цело време викал по комшиите и ги навредувал.
| | веќе видена | слични

И додека вчера сите медиуми пишуваа за можното помирување на Селена Гомез и Џастин Бибер, денеска романсата и самите ја потврдија.И додека вчера сите медиуми пишуваа за можното нивно помирување, младиот пејач денеска го потврди тоа со објавување на фотографија на Инстаграм на која се гледа тој и Селена која го гушка.- Сакам како ме гледаш, напишал Бибер со фотографијата и така ги потврди шушкањата.Сепак, официјално сеуште не потврдија дека се смириле, но после оваа фотографија не е потребно.
| | веќе видена | слични

Селена и Бибер раскинаа пред речиси година дена, но сепак тоа не ги спречи тие и понатаму да се гледаат и да го поминуваат нивното време заедно. Парот е виден во четвртокот како заедно се вози по улиците на градчето Казабланка. Фотографијата од парот на Twitter ја објави случаен минувач, кој напиша дека Селена блескала во присуство на Џастин, кој цело време викал по комшиите и ги навредувал. Додека парот се возел низ населбата, телохранителите на Џастин ги блокирале уличките и го забраниле пристапот на останатите жители до нивните домови. Иако Селена цело време се возела позади Џастин, кој бил со пријателите, младиот пејач неодамна изјави како Селена ја смета за фантастична жена која премногу ја сака, што може да значи дека парот сепак ќе ја обнови својата романса.
| | веќе видена | слични

Една година откако раскинаа, на повидок е повторно обновување на врската помеѓу Џастин Бибер и Селена Гомез. Имено, парот бил забележан вчера како вози заедно „Segway“. Како што информираат странските медиуми 19-годишниот Бибер ја поканил Селена во своето соседство заедно да се возат со „Segway“, во гратчето Калабасас. И покрај тоа што фотографиите кои се направени покажуваат дека Бибер цело време вози пред Селена, со својот другар, тие повторно се заедно. Тоа е посебно значајно, бидејќи пејачот неодамна изјавил дека таа е фантастична девојка и дека сè уште ја сака, па би можело да се каже дека парот ќе ја обнови врската која заврши пред речиси една година. И.М./М.Т.
| | веќе видена | слични

Секој кој присуствувал на концерт на Џастин Бибер знае дека секогаш постои еден момент во текот на концертот кога пејачот ќе покани на сцена некоја девојка од публиката и ќе ѝ отпее мини-серенада пред илјадната публика која дошла да го посети овој настан. Овие моменти се вообичаени како што се и изјавите како „ова е најдобриот град во кој сме биле на цела турнеја“, но правило е оние кои се избрани навистина да се чувствуваат посебно.Бибер сепак ова го одведе на следното ниво со тоа што направи компилација од сите тие посебни моменти, ставајќи ги на едно место сите девојки кои со него поделиле еден ваков магичен момент. Издавачката куќа Island Def Jam го објави новиот видео запис за темата насловена „Hold Tight“, која се најде на неговиот неодамна објавен албум „Journals“. Станува збор за компилација од снимки од настапите во живо во рамките на неговата светска турнеја „Believe“, која се одржа во текот на 2013 година, а специјално се нагласени моментите во кои Бибер комуницира со неговите обожавателки. Како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Купишта искористени пелени во стан од вториот кат на зградата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ 15 (во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром) ...
сите 76 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 262 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова година, нов почеток: Џастин и Селена повторно заедно?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: