Габриела привремено ќе биде во дом за стари лица – таа од документи има само фотокопија од лична карта

По сторијата на Телевизија 24 за Габриела Христовска која со години едвај преживува сама на дното во нечовечки услови и има лоша здравствена состојба, но и по ...
| | веќе видена | слични

Државното Јавното обвинителство, по предистрагата отворена по допрен глас дека се тргува со здрави новороденчиња, соопшти дека нема место за отворање истрага. ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција информира дека, по спроведување на сеопфатно проучување на добиената документација ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Народниот правобранител и Здружението на млади правници ја контактираа редакцијата на „Нова Македонија“, по објавувањето на статијата за случајот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 128 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Габриела привремено ќе биде во дом за стари лица – таа од документи има само фотокопија од лична карта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: